Obora bílých jelenů Žleby

Zpět

Obora bílých jelenů Žleby

Ve Žlebech jižně od zámku se na břehu řeky Doubravy rozkládá hezká obora ve správě státního podniku Lesy České republiky. V oboře navazující bezprostředně na zámecký park se tady na ploše 121 hektarů chovají vzácní bílí jeleni.

Ty si návštěvníci mohou prohlédnout v ukázkové obůrce, kde se dozví také spoustu zajímavých informací o samotných zvířatech, ale i jejich minulosti, současnosti a budoucnosti.

Kromě jelenů čekají ve Žlebech na návštěvníky také výběhy s muflony, daňky, srnkami nebo divokými prasaty. Pravidelně se tady konají krmení bílých jelenů, po nichž následují sokolnické ukázky letu a výcviku dravců s výkladem, které jsou skvělou podívanou nejen pro rodiny s dětmi. V dřevěném srubu v areálu se nachází myslivecká expozice, ale je možné zakoupit tady také drobné občerstvení. Pro děti je určené pěkné dřevěné hřiště s houpačkami a prolézačkami.

Ukázková obůrka se nachází jen pět minut pěší chůze od parkoviště u zámku a asi kilometr od železniční stanice ve Žlebech, a tak sem snadno zvládnou dojít úplně všichni.